Barack i Michelle Obama kupili dom na wyspie. Dostali potężną zniżkę

Nieruchomości

Barack i Michelle Obama kupili dom na wyspieLandVest
wideo 2/4

Barack i Michelle Obama otrzymali w środę klucze do swojego nowego domu, położonego na niewielkiej wyspie Martha's Vineyard, u wybrzeży amerykańskiego stanu Massachusetts - poinformował portal TMZ. Nieruchomość kupili z dużą zniżką.

Wyspa Martha's Vineyard położona jest około 100 kilometrów na południe od Bostonu i około 430 kilometrów na wschód od Nowego Jorku. Znana jest m.in. z filmu "Szczęki", bo to właśnie tutaj reżyser Steven Spielberg umieścił akcję tego filmu. Wyspę na swój wakacyjny kierunek często wybierają również amerykańscy celebryci, m.in. David Letterman, Bill Murray, Meg Ryan czy Larry David.

Przecena

Dom, który kupili Obamowie, został wybudowany w 2001 roku. Wcześniej należał do właściciela koszykarskiej drużyny Boston Celtics Wyca Grousbecka i został pierwotnie wyceniony na 14,85 mln dolarów. Jak jednak informuje TMZ małżeństwu udało się uzyskać sporą zniżkę i ostatecznie zapłacili za nieruchomość 11,75 mln dolarów.

To ten dom były prezydent i Pierwsza Dama USA wynajmowali podczas ostatnich letnich wakacji i tak im się spodobał, że postanowili go kupić. Wcześniej, podczas prezydentury Baracka, wielokrotnie spędzali urlop na wyspie, ale w innym domu.

Ten, który właśnie kupili, ma powierzchnię 641 metrów kwadratowych. Znajduje się w nim siedem sypialni. Cała posesja zajmuje 11,7 hektara i położona jest na skraju Jeziora Edgartown. Lokatorzy mają dostęp do prywatnej plaży i przystani.

Na terenie nieruchomości znajduje się również basen, miejsce na ognisko, jacuzzi, kilka kominków, stół do bilarda i taras do opalana, z którego roztacza się wspaniały widok na ocean.

Obamowie nie będą pierwszą rodziną prezydencką, która kupiła dom na wyspie Martha's Vineyard. Mieszkała tu również Jackie Kennedy-Onassis, a letni kurort popularny był wśród całej dynastii Kennedych. W lipca 1999 roku u wybrzeży wyspy, w wypadku pilotowanego przez siebie samolotu, zginął John F. Kennedy Jr, syn 35. prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Dom położony jest na niewielkiej wyspie Martha's VineyardGoogle Maps

Autor: tol / Źródło: TMZ

Źródło zdjęcia głównego: LandVest