Artykuł sponsorowany. Pośrednicy nieruchomości wciąż się profesjonalizują

Nieruchomości

OtodomPośrednicy nieruchomości wciąż się profesjonalizują

Poszerzanie horyzontów, wymiana doświadczeń i pomysłów, podnoszenie kompetencji – to wszystko stało się udziałem uczestników Trzeciego Spotkania Nieruchomości. Imprezę, w której wzięło udział 300 najważniejszych osobistości rynku zorganizował najpopularniejszy serwis ogłoszeniowy – Otodom.

- To spotkanie najprężniej działających biur, które wnoszą wartości do całego rynku nieruchomości, prezentują nowe standardy i pokazują trendy, za którymi inni powinni podążać - mówił podczas imprezy Przemysław Smalkowski, dyrektor sprzedaży i rozwoju biura Express House. 28 maja w Serocku na zaproszenie Otodom spotkali się przedstawiciele najbardziej innowacyjnych i aktywnych na rynku biur obrotu nieruchomościami.

Mieli podczas imprezy wiele okazji, by poszerzać swoje horyzonty i wychodzić poza ramy codziennej działalności. Inspirujące i motywujące były wystąpienia szefowej Otodom Moniki Rudnickiej, znanego biznesmena i naukowca, profesora Andrzeja Bliklego i jednego z najlepszych himalaistów świata – Adama Bieleckiego.

Nie obyło się również bez tematyki branżowej. Gorące emocje wzbudziła debata. Poglądy na temat pobierania prowizji od kupujących, wymieniali zwolennicy i przeciwnicy tego rozwiązania. To ważny temat dla całej branży. Jak się okazuje, budzi spore kontrowersje. Zarówno obecni na scenie przedstawiciele czołowych firm, jak i agenci zabierający głos z sali, nie zawiedli. Wykazali się dużą kulturą, klarownie przedstawiali argumenty, a ich dyskusja miała rzeczowy i merytoryczny charakter. Debata idealnie wkomponowała się w hasło tegorocznego spotkania, które brzmiało „poziom wyżej”. Transmitowana była na żywo, a jej zapis można zobaczyć w sieci.

Slogan “poziom wyżej” dobrze oddaje także zmiany zachodzące na rynku nieruchomości. Za sprawą najlepszych biur i ich fachowej obsługi klienta, zmienia się społeczne postrzeganie przedstawicieli tego zawodu. To zasługa liderów, wciąż podnoszących swoje kompetencje i poszukujących innowacyjnych rozwiązań pośredników.

To właśnie oni zostali zaproszeni na organizowaną przez Otodom imprezę. Najlepsze na rynku biura oferują kompleksową obsługę i zapewniają optymalną promocję i bezpieczeństwo każdej transakcji. Współczesny pośrednik, aby sprostać oczekiwaniom klientów musi być specjalistą w wielu dziedzinach. Aby pracować w tej branży, potrzebna jest odpowiedzialność, głęboka wiedza o rynku, zdolności analityczne, znajomość technik marketingowych, rozeznanie w zagadnieniach prawnych, śledzenie nowinek technologicznych, zdolności negocjacyjne i wysoki poziom empatii.

Niewątpliwą korzyścią dla klientów biur obrotu nieruchomościami jest także współpraca między pośrednikami. Także budowaniu ich wzajemnych relacji służyło Trzecie Spotkanie Liderów Nieruchomości. Inspiracje płynęły nie tylko ze sceny, ale i z kuluarowych rozmów między najlepszymi specjalistami z całego kraju.

Wnioski z tych rozmów wyciągnie też lider wśród serwisów ogłoszeniowych. Jak zapewnia Monika Rudnicka, mimo wiodącej pozycji, Otodom też wciąż chce być „poziom wyżej”.

Autor: Otodom / Źródło: Artykuł sponsorowany

Źródło zdjęcia głównego: Otodom | Otodom