Zwróć niebezpieczną zabawkę - odzyskasz pieniądze

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Uwaga na magnesy łatwe do połknięcia przez dzieci

Dystrybutor zabawek Mega Brands wycofuje swoje produkty ze sklepów. Wszystko przez magnesy łatwe do połknięcia przez dzieci. - Wycofane zabawki można zwrócić i odzyskać pieniądze - przypomniała w TVN24 rzecznik UOKiK Małgorzata Cieloch.

- Jeżeli rodzic lub opiekun zauważy, że któraś z zabawek została wyprodukowana przez firmę Mega Brands, powinien ją odebrać dziecku - mówiła Cieloch. - Zabawkę można wyrzucić albo zwrócić do sklepu - dodała. Co, jeśli została zakupiona przed rokiem i paragonu już dawno się pozbyliśmy, albo została zakupiona przez internet? - Zawsze można ją odesłać do dystrybutora - wyjaśniła Cieloch.

Zapf Creation Polska – dystrybutor produktów firmy Mega Brands, powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że zabawki z magnesami – Mega Brands Magtastik i Magnetix Jr – mogą stanowić zagrożenie dla dzieci. Do połowy marca 2008 roku na polski rynek trafiło 4,466 produktów.

Niebezpieczne magnesy

Blisko 4,5 tys. zabawek Mega Brands z magnesami może zagrażać bezpieczeństwu najmłodszych. zabawki

Akcja ta – prowadzona na rynkach europejskim i amerykańskim – jest odpowiedzią producenta na badania przeprowadzone w USA, które wykazały, że zabawki z magnesami mogą stanowić zagrożenie dla najmłodszych. Do tej pory nie odnotowano żadnych wypadków.

Konsumenci, którzy nabyli wycofywane zabawki i posiadają paragon, mogą oddać je w miejscu zakupu. Sprzedawca odda wówczas gotówkę. Osoby, które nie posiadają dowodu zakupu wadliwy produkt mogą odesłać pod adres polskiego dystrybutora – Zapf Creation.

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24