Zwolnienia w "Pulsie Biznesu"

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Sprzedaż "Pulsu Biznesu" spadła w ciagu 2008 roku o 10 proc.

Prawdopodobnie 20 osób zostanie zwolnionych z Gazety "Puls Biznesu" - mówią pracujący tam dziennikarze. Zarząd Bonnier Business (Polska) zdecydował o dużej redukcji zatrudnienia w gazecie. Według informacji ”Presserwisu”, ze stanowiska zrezygnował redaktor naczelny Jacek Ziarno.

- Potwierdzam – powiedział tylko Jacek Ziarno "Presserwisowi. Był naczelnym ”Pulsu Biznesu” od października 2004 roku. Według informacji "Presserwisu", jego odejście jest związane z dużą redukcją zespołu. Teraz naczelnym dziennika ma zostać Tomasz Siemieniec, dotychczasowy zastępca redaktora naczelnego.

"Presserwis pisze, że obecnie trwa wręczanie wypowiedzeń dziennikarzom, redaktorom i pracownikom administracji wydawnictwa. W zespole mówi się, że redukcja obejmie ponad 20 osób.

Informacji o zwolnieniach nie chciał komentować prezes Bonnier Business (Polska) Arkadiusz Dawid, który zapowiedział komunikat prasowy w tej sprawie. ”Puls Biznesu” już w październiku 2008 roku uszczuplił redakcję o pięć etatów, w tym roku w styczniu zwolniono kolejne trzy osoby.

Średnia sprzedaż dziennika w 2008 roku wyniosła 23.827 egz., co oznacza 10-procentowy spadek wobec 2007 roku.

Źródło: Presserwis

Źródło zdjęcia głównego: TVN24