Zwolnienia przyniosły efekt. Lepszy wynik HP

Najnowsze


Gigant komputerowy Hawlett-Packard (HP) odnotował w ostatnich trzech miesiącach mniejszy niż oczekiwano spadek przychodów i większy zysk. To efekt restrukturyzacji i redukcji zatrudnienia.

HP podał w raporcie, że zysk za jedną akcję wyniósł 0,90 dolara. Rok wcześniej było to 0,82 dol. na akcję. To więcej niż prognozowali eksperci, którzy spodziewali się wyniku 84 dol./akcja. W ostatnich trzech miesiącach Hawlett-Packard odnotował 1,43 mld dolarów zysku. Przed rokiem było to 1,23 mld dolarów.

Lepsze dane

Natomiast kwartalne przychody firmy wyniosły 28,2 mld dolarów. To mniej o 160 mln dolarów niż rok wcześniej. Prognozy mówiły o niższym przychodzie na poziomie 27,19 mld dolarów. Producent komputerów z Palo Alto w Kalifornii tłumaczy, że lepsze od oczekiwań wyniki to efekt dwóch lat restrukturyzacji i redukcji zatrudnienia. W tym czasie HP zwolniła 27 tys. osób, co stanowiło 8 proc. wszystkich zatrudnionych.

Powiew optymizmu

- Mamy dziś mocniejszą pozycję niż kilka miesięcy temu. Postęp przekłada się na wzrost przychodów i rozszerzenia naszego portfela usług. Możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość - uważa Meg Withman, prezes spółki. HP jest największym na świecie producentem komputerów osobistych, ale popyt na stacjonarny sprzęt w ostatnich latach spada. Wypierają go urządzenia mobilne.

Autor: msz/ / Źródło: BBC