Związkowcy z Poznania zawiesili strajk

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN24Związkowcy z ZNTK Poznań S.A. zawiesili protest

Pracownicy Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego w Poznaniu otrzymali część zaległych wypłat. W związku z tym zawieszono akcję protestacyjną w zakładzie. Od ubiegłego wtorku pracownicy strajkowali każdego dnia przez kilka godzin. W ten sposób domagali się wypłaty zaległych pensji.

Zarząd firmy zalegał z wypłatami za część października, listopad, grudzień i styczeń. W piątek i w poniedziałek załoga dostała należne pensje za październik i listopad.

- Teraz czekamy na spotkanie z prezesem i od tych rozmów i deklaracji zarządu uzależniamy losy akcji protestacyjnej - zapowiedziała szefowa tamtejszej Solidarności, Lidia Dudziak. - Dalsze decyzje podejmiemy po rozmowach z zarządem - dodała.

Obecny zarząd obwinia poprzedni

Obecny zarząd, który działa od listopada 2009 r., uważa, że za złą sytuację finansową firmy odpowiadają poprzednie władze ZNTK.

Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego w Poznaniu zajmują się naprawą i modernizacją lokomotyw spalinowych, produkcją nowego taboru kolejowego. Obecnie remontują i modernizują autobusy szynowe z Holandii.

W 2009 roku firma miała około 20 milionów złotych przychodu i odnotowała stratę.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24