Najnowsze

ZUS czy OFE, co wybrał prezes GPW? "Jestem zwolennikiem dywersyfikacji"

Najnowsze

[object Object]
Pawel Tamborski: jestem zwolennikiem dywersyfikacji. Ważne, że okres niepewności się już skończyłTVN24 BiS
wideo 2/3

Dziś ostatni dzień na wybór między OFE a ZUS. Prezes Giełdy Papierów Wartościowych Paweł Tamborski dopytywany przez reportera TVN24 Biznes i Świat stwierdził, że jest "zwolennikiem dywersyfikacji". A jak zdecydowali inni politycy?

Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski, po tym, jak premier Donald Tusk spojrzał na niego lodowym spojrzeniem, wybrał ZUS.

Jak wybrali?

Czy jako członek rządu minister pracy musiał wybrać ZUS? - Ja chciałem wybrać. Nasze pokolenie ma pierwszy raz wybór - podkreślił w TVN24 Władysław Kosiniak-Kamysz.

O swoim wyborze nie chce z kolei informować szef ZUS Zbigniew Derdziuk. W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" powołuje się na tajemnicę ubezpieczonego. - Wybrałem, ale skorzystam z prawa odmowy odpowiedzi na to pytanie. Powołam się przy tym na tajemnicę ubezpieczonego - stwierdził Derdziuk.

Natomiast były wicepremier w rządzie Donalda Tuska przyznał szczerze, że "nie wierzy w państwowe emerytury" i dlatego sam stara się zabezpieczyć swoją przyszłość. - Zabezpieczam się przez oszczędności i przez dobre relacje z moimi dziećmi - mówił lutym 2012 roku reporterce TVN24 Biznes i Świat.

Zagadkowy prezes GPW

O wybór zapytaliśmy także prezesa warszawskiego parkietu Pawła Tamborskiego. - Najważniejsze teraz jest to, że skończy się ten okres niepewności - odpowiedział wymijająco. Czy złożył już deklarację deklarację? - Jestem zwolennikiem dywersyfikacji - powiedział krótko.

OFE czy ZUS? Sprawdź, jak wybrali ministrowie rządu Donalda Tuska
OFE czy ZUS? Sprawdź, jak wybrali ministrowie rządu Donalda TuskaTVN24 BiS

Autor: rf,msz//gry / Źródło: tvn24bis.pl

Pozostałe wiadomości