Zrobić kasę na kolegach z klasy

Najnowsze

Aktualizacja:
nasz-klasa.plPortal odszukujący kolegów z klasy okazał się żyłą złota

Kilka miesięcy temu liczba osób korzystających z portalu odnajdującego szkolnych znajomych przekroczyła tysiąc. Dzisiaj użytkowników jest siedemset razy więcej, a twórcy naszej-klasy.pl z dnia na dzień stali się milionerami - pisze "Słowo Polskie Gazeta Wrocławska".

Chociaż popularny wrocławski portal, dzięki któremu można po latach odnaleźć znajomych ze szkolnej ławy, działa zaledwie od roku, to kryje w sobie duży potencjał. Duży na tyle, że zainteresował się nim wielki niemiecki fundusz inwestycyjny European Founders, który ma swoje udziały wśród takich internetowych gigantów jak serwisy aukcyjny e-Bay czy turystyczny HomeAway.com.

Niemiecki fundusz zdecydował, że kupi 1/5 udziałów w wycenianej na 15 milionów złotych naszej-klasie. Transakcja ma zostać zaklepana w ciągu najbliższych kilku dni. Pieniądze od inwestora pójdą zakup sprzętu, wynajęcie nowego biura, zatrudnienie ludzi i reklamę.

- Dotychczas wszystkie plany dotyczące portalu ustalaliśmy na spotkaniach przy piwie - śmieje się Maciej Popowicz, który razem z kolegami rozkręcił serwis. - Od niedawna poczuliśmy dużą odpowiedzialność za to, co robimy. Nie dociera do nas jeszcze to, że zarządzamy milionami. Teraz dopiero zaczyna się prawdziwy biznes.


Źródło: Słowo Polskie - Gazeta Wrocławska

Źródło zdjęcia głównego: nasz-klasa.pl