Zrobić biznes na biznesowym piśmie

Najnowsze

TVN24.plTytuł nowego pisma pozostaje tajemnicą

Trzeci już na rynku magazyn o tematyce gospodarczej ma pojawić się jesienią. Jego wydawcą ma być firma powiązana z wydawnictwem Migut Media.

Według "Pulsu Biznesu" nowy magazyn gospodarczy do kiosków trafi prawdopodobnie w listopadzie. Wcześniej, bo we wrześniu, ruszy poświęcony przedsiębiorcom portal. Projekt, obejmujący oba przedsięwzięcia, firmować ma spółka, która formalnie zacznie działać we wrześniu. Jej udziałowcami są Wiesław Migut, prezes Migut Media i Piotr Cegłowski, do niedawna dyrektor wydawniczy "Manager Magazine".

Planowany nakład miesięcznika, którego nazwa utrzymywana jest w tajemnicy, to 50 tysięcy egzemplarzy. Wydawca ocenia możliwości jego sprzedaży na 30- 35 tys. Koszt całego przedsięwzięcia Migut szacuje na kilka milionów złotych.

W redakcji znajdzie zatrudnienie 20 osób. Wśród nich osoby, które odeszły z "Manager Magazine". Według twórców, nowy tytuł nie celuje bezpośrednio w liderów rynku miesięczników gospodarczych " Manager Magazine" i "Forebs". - Nie chcemy ścierać się z niemieckimi wydawcami. Znaleźliśmy niszę. Oferta pism biznesowych w Polsce jest dość uboga i miejsce na nowy tytuł - mówi Wiesław Migut.

Wydawca twierdzi, że jego projekt jest zupełnie oryginalny i nie chodzi mu o reanimację pisma "Businessman Magazine", kóre zniknęło z polskiego rynku - choć przyznaje, że i taka koncepcję rozważał.


Źródło: Puls Biznesu

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl