Najnowsze

"Zostanę szefem Chryslera"

Najnowsze


Prezes grupy Fiat Sergio Marchionne wie już na pewno: kiedy tylko przejęty przez niego wielki bankrut - Chrysler - zakończy okres ochrony przed wierzycielami, Marchionne zostanie jego dyrektorem generalnym.

Obecny szef Chryslera Bob Nardelli pozostanie na stanowisku do czasu, gdy zakończą się wszystkie procedury związane z ogłoszeniem bankructwa - nawet do drugiej połowy czerwca.

- Za 60 dni Chrysler zacznie się podnosić z bankructwa. Wtedy zostanę jego CEO (dyrektorem generalnym - red.) - powiedział Marchionne w czwartek.

Chce zbudować giganta

Amerykański producent aut ogłosił bankructwo w ubiegłym tygodniu. Według planów ogłoszonych przez administrację Baracka Obamy, okres ochrony przed wierzycielami będzie trwał 30-60 dni.

Do tego czasu powinien też zostać zamknięty proces łączenia się z Fiatem. Włoska grupa przejęła 20 proc. udziaw Chryslera. To część planu Marchionne, który chce sformować międzynarodowego motoryzacyjnego potentata. W tym celu negocjował także z niemieckim rządem przejęcie Opla. Marchionne interesuje się także marką Vauxhall, należącą - podobnie jak Opel - do grupy General Motors.

Źródło: BBC