Zostań cywilnym pracownikiem armii

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Cywilni pracownicy armii mogą liczyć na spore zarobki

- W Ministerstwie Obrony Narodowej, jak w każdym innym ważnym urzędzie, pracują członkowie korpusu służby cywilnej. Są urzędnikami wykonywującymi zadania administracji rządowej. Ich wynagrodzenie jest dość zróżnicowane ze względu na podział na pięć grup stanowisk - pisze "Dziennik".

Zarobki cywilów w MON...

Najmniejsza stawka to 2000 zł brutto dla osób wspomagających, 2500 zł dostają specjaliści, a 3600 zł samodzielni urzędnicy. Pracownicy koordynujący otrzymują 3950 zł, osoby na średnim szczeblu zarządzania 6600 zł. Ponadto każdy urzędnik otrzymuje 5-proc. dodatek po przepracowaniu pięciu lat. Będzie on wzrastał o jeden procent, aż do 20 roku zatrudnienia.

Urzędnicy pracujący w MON mogą także liczyć na dodatkową pensję, tzw. trzynastkę. Pieniądze mogą także otrzymać za szczególne osiągnięcia podczas służby i wykonywanie specjalnych zadań.

...i w armii

Jednak korpus cywilny pracujący dla wojska to nie tylko MON, ale również armia. Tam pracę znajdują nauczyciele akademiccy, pracownicy służby zdrowia, instytucji artystycznych czy prokuratur i sądów wojskowych.

Od czasu czasu wejścia Polski do NATO w 1999 r. utworzono trzy wielonarodowe jednostki wojskowe: Wielonarodowy Korpus Północny-Wschód, Batalion Polsko-Ukraiński i Polsko-Litewski. W ich strukturach na pracę mogą również liczyć cywile. Chętni muszą wykazać się znajomością języka angielskiego w mowie i piśmie oraz odpowiednią ilością wypracowanych lat pracy zawodowej.

A zarobki? Kucharz może liczyć na pensję do 1350 zł, sekretarka stenotypistka może miesięcznie zarobić do 2600 zł, a tłumacz i psycholog mogą dostać od 3050 do 3140 zł.

Źródło: Dziennik

Źródło zdjęcia głównego: TVN24