Żona Madoffa wiedziała o przekrętach męża?

Najnowsze

www.yu.eduMadoff mógł mieć wspólniczkę

Żona Barnarda Madoffa mogła wiedzieć o piramidzie finansowej, którą skonstruował jej mąż. Na krótko przed jego aresztowaniem wycofała z konta 15,5 mln dolarów - informuje BBC.

Ruth Madoff 10 grudnia 2008 r., a więc zaledwie na dzień przed aresztowaniem swego męża, wycofała z jego funduszu 10 milionów dolarów. Nieco wcześniej, w listopadzie, wycofała 5,5 mln dol. Te informacje rzucają nowe światło na sprawę piramidy finansowej Madoffa i mogą posłużyć za dowód, na to że finansista nie działał sam.

Bernard Madoff został aresztowany pod zarzutem gigantycznego oszustwa finansowego. Finansista jest obwiniany o stworzenie gigantycznej piramidy finansowej i zdefraudowanie 50 miliardów dolarów. Grozi mu do 20 lat więzienia.

11 grudnia Madoff został aresztowany, po czym zwolniony za kaucją 10 mln dolarów. Jednak tydzień później sąd zaostrzył warunki zwolnienia, gdy Madoff nie mógł znaleźć czterech osób gotowych za niego poręczyć. Ostatecznie uczynili to tylko jego brat i żona.

Sąd zdecydował wówczas, że Madoff będzie musiał nosić elektroniczną bransoletkę monitorującą jego ruchy i jest obowiązany uprzedzać o planowanym wyjściu z mieszkania. Miał poza tym zakaz opuszczania go od godziny 19.00 do godz. 9.00.

W środę śledczy przesunęli termin do kiedy mieli postawić Madoffowi formalne zarzuty na 13 marca. Pierwotnie mieli to uczynić do 11 lutego.

Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: www.yu.edu