Zmiany we władzach "Wiadomości" TVP

Najnowsze

TVN24Szefem Agencji Informacji TVP został Jan Piński

Dotychczasowy szef "Wiadomości" TVP Jan Piński awansuje na dyrektora telewizyjnej Agencji Informacji. Poprzedni szef AI Janusz Sejmej ma zostać doradcą p.o. prezesa TVP Piotra Farfała. Natomiast "Wiadomościami" ma kierować Krzysztof Trębski - dowiedział się portal tvn24.pl

Ostateczne decyzje w sprawie zmian kadrowych w TVP mają zapaść podczas wtorkowego posiedzenia zarządu - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do TVP.

Doprowadził do zwolnienia Hanny Lis

Niespełna 30-letni Jan Piński kierował "Wiadomościami" od 5 lutego, kiedy na tym stanowisku zastąpił Krzysztofa Raka. Wcześniej pracował w tygodniku "Wprost", był szefem działów "Społeczeństwo" i "Aktualności". W TVP zdążył wsławić się głośnym konfliktem z prowadzącą "Wiadomości" Hanną Lis. Chodziło o dopisanie w ostatniej chwili fragmentu tekstu, który prezenterka miała przeczytać na antenie, czego odmówiła. Oskarżona przez Pińskiego o manipulację, została wkrótce zwolniona z pracy.

Kolejny awans

Janusz Sejmej ma zostać doradcą p.o. prezesa TVP Piotra Farfała. Agencji Informacji TVP szefuje od 18 lutego. Od grudnia zeszłego roku kierował AI jako p.o. dyrektora. Zastąpił na tym stanowisku Aleksandrę Zawłocką. Wcześniej był m.in. kierownikiem redakcji "Kuriera" TVP3, pełniącym obowiązki dyrektora TVP3, a następnie kierownikiem redakcji "Panoramy" i zastępcą dyrektora Agencji Informacji TVP ds. pasma wspólnego.

Źródło: PAP, TOK FM

Źródło zdjęcia głównego: TVN24