Zmiany w zarządzie NBP

Najnowsze

TVN24Komorowski powoła nowych członków zarządu w środę

Jacek Bartkiewicz i Katarzyna Zajdel-Kurowska zostaną nowymi członkami zarządu Narodowego Banku Polskiego - dowiedziała się nieoficjalnie PAP.

Prezydent ma powołać nowych członków zarządu NBP 3 kwietnia.

- Będzie to Jacek Bartkiewicz, były prezes BGŻ i wiceminister finansów oraz Katarzyna Zajdel-Kurowska - była wiceminister finansów, główna ekonomistka Citibank oraz przedstawicielka Polski w Międzynarodowym Funduszu Walutowym - informuje źródło PAP. Jak dodaje, są to fachowcy z dużym doświadczeniem w sektorze bankowym.

Bartkiewicz złożył rezygnację z funkcji prezesa Banku Gospodarki Żywnościowej (BGŻ) z dniem 31 marca tego roku - poinformowała w lutym spółka. Jest absolwentem Wydziału Ekonomiki Produkcji Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (teraz SGH), doktorem nauk ekonomicznych Akademii Nauk Społecznych. W latach 2004-2006 pełnił funkcję prezesa Rady Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Wcześniej w latach 2001-2002 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów i wiceprzewodniczącym Komisji Nadzoru Bankowego. W latach 1997-2001 był wiceprezesem Banku Śląskiego. Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Zajdel-Kurowska od stycznia 2007 do lutego 2009 była wiceministrem finansów, nadzorującym Departament Polityki Finansowej, Analiz i Statystyki, Departament Długu Publicznego oraz Departament Rozwoju Rynku Finansowego. Następnie była przedstawicielem Polski w Międzynarodowym Funduszu Walutowym. W sierpniu 2012 roku zastąpił ją w MFW Dominik Radziwiłł. W latach 1996-1998 Zajdel-Kurowska pracowała w Departamencie Polityki Finansowej i Analiz w Ministerstwie Finansów; w 1998 r. rozpoczęła pracę jako ekonomista w Departamencie Skarbu, Citibank Poland SA. Po fuzji z Bankiem Handlowym objęła stanowisko Dyrektora Zespołu Analiz.

Autor: db/jaś / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24