Zmiany w Agencji Rynku Rolnego

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Agencja Rynku Rolnego ma nowego prezesa

Nowym prezesem Agencji Rynku Rolnego został Bogdan Twarowski, dotychczasowy wiceprezes Agencji. Nominację wręczył mu minister rolnictwa Marek Sawicki.

Twarowski zastąpił na tym stanowisku Stanisława Kamińskiego, który pełnił funkcję prezesa Agencji od października 2006 r.

56-letni Twarowski jest z wykształcenia lekarzem weterynarii. W 1996 r. ukończył Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Studiował także w Ecole Nationale d'Administration, w Studium Integracji Europejskiej oraz na Uniwersytecie Warszawskim.

Był dyrektorem Biura Higieny Środków Spożywczych Pochodzenia Zwierzęcego w Głównym Inspektoracie Weterynarii, dyrektorem Departamentu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Ponadto pracował jako dyrektor w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego, był prezesem Suwalskich Zakładów Drobiarskich oraz Przedsiębiorstwa Transportowego "Mazury". Pełnił też obowiązki dyrektora Departamentu Weterynarii w resorcie rolnictwa.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24