Zmiana we władzach LOT

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC Biznes | fot. Reporter/Adam KowalskiJacek Kseń nowym szefer Rady Nadzorczej PLL LOT

Jak dowiedziała się telewizja TVN CNBC Biznes nowym szefem Rady Nadzorczej PLL LOT został Jacek Kseń.

- PLL LOT to spółka bardzo ważna dla Polaków i jednocześnie jest to dla mnie wielkie wyzwanie. Niestety to także firma, która znalazła się na zakręcie i straciła w stosunku do konkurencji, ale ma wiele atutów. Postaram się wykorzystać moją wiedzę i doświadczenie żeby pomóc LOT-owi i wprowadzić go do ścisłej czołówki europejskiej - powiedział Kseń na antenie TVN CNBC Biznes.

Nowy szef Rady Nadzorczej LOT-u nie chciał zdradzać swoich planów odnośnie spółki. - Na razie muszę się zapoznać z sytuacją Zarządu i aktualną sytuacją finansową spółki - powiedział.

Kseń zapewnił także, że chce zainicjować lepszą współpracę z załogą zaczynając od poznania ich oczekiwań. - Dobrze umotywowana załoga jest kluczem do sukcesu - dodał.

Jacek Kseń jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz Szkoły Głównej Planowania i Statystyki. Karierę zawodową rozpoczął jako operator rynków finansowych w Banku Handlowym. W 1978 roku przeniósł się do Francji. W 1996 roku wrócił do Polski. Ostatnio pełnił funkcję prezesa w banku BZ WBK.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC Biznes | fot. Reporter/Adam Kowalski