Zmiana warty w ZUS

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Dyrektorzy opuszczą ZUS

13 z 16 dyrektorów oddziałów regionalnych ZUS straciło dziś pracę - donosi Radio ZET. Nowy prezes ZUS Sylwester Rypiński wręczył odwołania podczas szkolenia, dotyczącego problemów osób niepełnosprawnych.

Stanowiska zachowali tylko dyrektor Oddziału Wojewódzkiego w Krakowie Dorota Ufir i dyrektor Oddziału Wojewódzkiego w Łodzi Ewa Żydowicz-Mucha. Choć dyrektorowi Oddziału Wojewódzkiego w Gdańsku Edmundowi Głombiewskiemu Rypiński również wręczy odwołanie, nie przestanie on pracować w ZUS. Prezes zaproponuje mu objęcie innego stanowiska w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych - napisał w komunikacie rzecznik zakładu Jacek Dziekan.

Dyrektorzy zostali zaproszeni na szkolenie, dotyczące problemów osób niepełnosprawnych. Szkolenie miało trwać trzy dni i zakończyć się galą w Warszawie. Dziś - w pierwszym dniu spotkania - dyrektorzy spotkali się z prezesem ZUS, który wręczył wszystkim odwołania. Uzasadnił je konfliktem ze związkowcami z OPZZ. Rypiński twierdzi, że składali oni skargi na poszczególnych dyrektorów.

Jak powiedziała Polskiemu Radiu Elżbieta Śreniawska - odwołana dyrektor świętokrzystkiego oddziału Zakładu - nic nie wie o skargach któregolokwiek z 5-ciu związków działających w kieleckim ZUS.

Na stanowiska wrócili dyrektorzy odwołani przed kilkoma miesiącami.

Dwa dni temu zdymisjonowany został prezes ZUS Paweł Wypych. Jego miejsce zajął Sylwester Rypiński.

Źródło: Radio Zet, IAR

Źródło zdjęcia głównego: TVN24