Zmiana sieci komórkowej w jedną noc?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Zmiana operatora w ciagu jednej doby?

Czy możliwe jest przeniesienie w jeden dzień numeru komórki od jednego operatora do drugiego? Dziś nie, ale tak właśnie ma być. Jak donosi "Gazeta Prawna", resort infrastruktury przygotowuje przepisy, które zmuszą operatorów do pośpiechu.

Nowe przepisy mają umożliwić przeniesienie numeru między operatorami komórkowymi w jeden dzień, a w przypadku sieci stacjonarnych - siedmiu dni.

Resort infrastruktury szykuje nowe rozporządzenie w sprawie warunków korzystania z uprawnień w publicznych sieciach telefonicznych. Według projektu, do którego dotarła "GP", przeniesienie numeru ma być także możliwe w przypadku klientów, których obowiązuje umowa terminowa. Jednak wówczas będą musieli oni zapłacić dodatkowe opłaty związane z wcześniejszym rozwiązaniem dotychczasowej umowy.

W projekcie zapisano, że w czasie przenoszenia numeru w sieci komórkowej przerwa w świadczeniu usług nie może być dłuższa niż trzy godziny, a sama operacja powinna odbyć się między 0.00 a 3.00 w nocy. Wydłużenie przerwy w świadczeniu usług możliwe jest tylko za zgodą klienta.

Gazeta wskazuje, że dziś przeniesienie numeru komórkowego w usługach pre-paid trwa do siedmiu dni, a w przypadku umów abonamentowych okres ten w praktyce wynosi od 30 do nawet ponad 60 dni.

Źródło: Gazeta Prawna

Źródło zdjęcia głównego: TVN24