Zmiana kompetencji Janusza Kowalskiego w resorcie rolnictwa. "Nie chcę, żeby się uczył"

Autor:
ToL
Źródło:
RMF FM
Henryk Kowalczyk o zmianie kompetencji Janusza Kowalskiego
Henryk Kowalczyk o zmianie kompetencji Janusza KowalskiegoRMF FM
wideo 2/4
RMF FMHenryk Kowalczyk o zmianie kompetencji Janusza Kowalskiego

Wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski będzie zajmować się energetyką, a nie przetwórstwem rolnym. Poinformował o tym w RMF FM wicepremier i szef resortu Henryk Kowalczyk. - Ma doświadczenie w sferze energetycznej, więc będzie to energia dla wsi, energia odnawialna dla wsi - mówił Kowalczyk. - Nie chcę, żeby się uczył. Chcę mu dać takie kompetencje, na jakich się zna - dodał.

W połowie września Janusz Kowalski został wiceministrem rolnictwa. Zastąpił odwołanego Norberta Kaczmarczyka.

Zmiana decyzji

Kowalski został także powołany na stanowisko Pełnomocnika Rządu do spraw Przetwórstwa i Rozwoju Rynków Rolnych. Ale przetwórstwem zajmować się nie będzie.

- Jego doświadczenie chcę wykorzystać w zupełnie innej dziedzinie. Ma doświadczenie w sferze energetycznej, energia dla wsi, energia odnawialna dla wsi - powiedział w czwartek w RMF FM wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.

Podkreślił, że proceduje zmianę pełnomocnika i zmianę kompetencji wiceministra. 

Na pytanie, czy nie lepiej, aby "człowiek uczył się w szkole" Kowalczyk odparł: "Nie chcę, żeby się uczył. Chcę mu dać takie kompetencje, na których się zna, czyli krótko mówiąc energia". - Jeśli jest akurat człowiek, który wyjątkowo ma doświadczenie w tym zakresie to przesuwam kompetencje w ministerstwie. To jest oczywiste - dodał wicepremier.

Powrót do rządu

Janusz Kowalski wrócił do rządu. W grudniu 2019 został powołany na sekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Ze stanowiska wiceministra został zdymisjonowany w lutym 2021 roku.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ToL

Źródło: RMF FM

Pozostałe wiadomości