Zmiana czasu opóźni pociągi

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Ponad 20 pociągów spóźni się z powodu zmiany czasu

Pasażerowie wybierający się w podróż koleją w nocy z soboty na niedzielę muszą liczyć się ze spóźnieniami pociągów. Tej nocy zmienimy czas z zimowego na letni i przesuniemy wskazówki zegarów z godz. 2.00 na godz. 3.00.

- Około 20 pociągów pospiesznych PKP Przewozy Regionalne, kursujących w tym czasie, dojedzie do stacji docelowej godzinę później niż zakłada to rozkład jazdy - poinformował rzecznik prasowy PKP Przewozy Regionalne Łukasz Kurpiewski.

Dodał, że w miarę możliwości technicznych przewoźnik będzie się starał nadrobić straconą godzinę. Pasażerowie będą informowani o zmianie czasu podczas zakupu biletów, na stacjach kolejowych i w pociągach.

- Również pięć pociągów PKP Intercity będzie miało godzinne opóźnienie. Będą to cztery nocne pociągi TLK relacji Gdynia-Zakopane; Zakopane-Gdynia, Kraków-Świnoujście, Świnoujście-Kraków oraz nocny pociąg międzynarodowy Chopin relacji Wiedeń-Warszawa - poinformowała rzecznik prasowy PKP Intercity Adrianna Chibowska.

W całej Unii Europejskiej czas letni wprowadzany jest w ostatnią niedzielę marca i odwoływany w ostatnią niedzielę października. Czas letni i zimowy stosuje się obecnie w około 70 krajach na całym świecie.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24