Złoty najmocniejszy od dwóch lat. "Rajd świętego Mikołaja"

Najnowsze

Aktualizacja:
sxc.huPolska waluta mocno zyskuje na wartości

Złotówka w stosunku do dolara jest w piątek najmocniejszą od dwóch lat. Za amerykańską walutę trzeba zapłacić 2,99 zł.

Złoty przełamał w piątek granice wobec dolara i euro sprzed dwóch lat. W notowaniu NBP na godz. 11, dolar amerykański został wyceniony na średnio 3,01 zł. O godz. 14 za dolara trzeba było płacić już 2,99 zł.

Kurs euro do dolara kształtuje się na poziomie 1,38.

Rajd świętego Mikołaja trwa

Zdaniem Andrzeja Stefaniaka, dilera walutowego DMK, złotówka może zyskiwać na wartości także po Nowym Roku. - Taki "rajd świętego Mikołaja" widać na indeksach giełdowych i na walutowych - przyznał na antenie biznesowej TVN24.

O tym, że złoty będzie jeszcze silniejszy w stosunku do dolara nie ma wątpliwości Marek Wołos, członek zarządu TMS Brokers. - Kurs w granicach 2,94-2,95 jest w zasięgu - stwierdził. Jego zdaniem "to pewnego rodzaju konsekwencja kilku ostatnich dni, podczas których złoty się umacniał".

Złotego nic nie osłabi

Zdaniem Rafała Ussa, dilera z banku Raiffeisen Polbank, złoty do końca roku będzie nadal zyskiwał.

- Nie można wykluczyć dalszej aktywności na rynku resortu finansów. MF może być zainteresowane, aby na koniec roku złoty był silniejszy, co może przełożyć się na zmniejszenie wartości zadłużenia zagranicznego wyrażonego w krajowej walucie. Jeżeli więc podtrzymana zostanie obecna aktywność, to możliwe jest dalsze umacnianie naszej waluty" - powiedział Uss.

Autor: rf/klim/ / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu