Złoty łapie oddech

Najnowsze

Aktualizacja:
sxc.huUmocnienie złotówki tylko przejściowe?

Po kilku dniach spadków, złoty odrabia straty i nieznacznie zyskuje względem najważniejszych walut. Analitycy tłumaczą wzrost kursu złotego przekonaniem, że podczas rozpoczynającego się dwudniowego posiedzenia Rada Polityki Pieniężnej obetnie stopy procentowe.

Od rekordowo wysokich poziomów kursów w czwartek, złotówka odrobiła już względem obcych walut po kilka groszy. - Złoty lekko umocnił się, ale wydaje się, że jest to krótkoterminowa gra pod oczekiwaną obniżkę stóp procentowych na jutrzejszym posiedzeniu RPP. Dlatego można spodziewać się, że do wtorkowego popołudnia polska waluta może jeszcze zyskiwać, ale już po decyzji Rady powróci do trendu spadkowego - prognozuje analityk Banku BGŻ Piotr Popławski.

W jego ocenie, także niesprzyjające nastroje na rynkach finansowych nie będą korzystne dla złotego, który w poniedziałek powinien zamknąć się w okolicach 4,08 za euro. Wynika to nadal niepewnej sytuacji na giełdach oraz na amerykańskim rynku samochodowym, co tradycyjnie sprzyja walutom bazowym (euro, dolar).

W poniedziałek, ok. godz. 11 za euro płacono 4,11 zł, a za dolara 2,91 zł.

Źródło: TVN CNBC Biznes, bankier.pl

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu