Zlikwidowane loty

TVN24 Biznes

TVN24LOT likwiduje niedochodowe połączenia

Polskie Linie Lotnicze od września nie będą wozić pasażerów z Warszawy do Kaliningradu. Władze spółki podkreślają, że decyzja ma charakter "wyłącznie ekonomiczny".

Loty na tej trasie znikną z harmonogramu od września. Nowe zarządzenie ma związek z wdrażaniem przez spółkę programu naprawczego. Rzecznik prasowy firmy Wojciech Kądziołka zaznaczył, że decyzja o zawieszeniu połączenia ma charakter "wyłącznie ekonomiczny".

Nie będzie to jednak jedyne cięcie zaplanowane przez LOT w ramach redukcji kosztów.

Koniec z lotami Warszawa-Hanower i Wrocław-Bruksela

W najbliższym czasie samoloty przestaną też latać z Warszawy do Hanoweru i z Wrocławia do Brukseli. Wszystkie trzy połączenia przynosiły ostatnio duże straty. Wcześniej LOT zrezygnował już z rejsów do Pekinu.

- Obecnie trudno mówić, kiedy LOT mógłby wrócić na zawieszone trasy. Będzie to możliwe, jeżeli znajdzie się odpowiednia liczba pasażerów, zapewniająca połączeniom opłacalność - powiedział Kądziołka.

Spółka szacuje, że działania naprawcze mogą przynieść do końca 2010 roku nawet 560 mln zł. Program zakłada ponadto m.in. lepsze wykorzystanie elektronicznych kanałów dystrybucji i obsługi klientów. Polski przewoźnik zamierza również opracować nowe modele działania dla spółek zależnych Centralwings i Eurolot.

ab /el

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24