Zgarnij 25 mln zł na pożegnanie Dużego Lotka

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN24Jutro kumulacja - do wygrania 25 mln zł

Jutro kumulacja w Dużym Lotku. Do wygrania 25 milionów złotych. Jeżeli "szóstkę" trafi tylko jedna osoba, zostanie absolutnym rekordzistą - jeszcze nigdy nikt w Polsce nie wygrał takiej kwoty. Wiele wskazuje na to, że tego wyniku nie przebije także nikt w przyszłości. Od 9 października Duży Lotek przestaje bowiem istnieć - zastąpi go nowa loteria: Lotto.

Losowanie Dużego Lotka przyprawiało rzesze Polaków o szybsze bicie serca już wczoraj. Do wygrania było bowiem aż 18 mln zł. Niestety (a może na szczęście), okazało się, że prawidłowych sześciu liczb nie skreślił nikt i jutro do zgarnięcia będzie o 7 mln zł więcej.

Sporo, ale to nie rekord. Największa jak do tej pory kumulacja w Dużym Lotku miała miejsce w lipcu ubiegłego roku. Wtedy do trafienia było blisko 38 milionów złotych. Wygraną podzieliły się jednak cztery osoby, więc każda z nich zgarnęła "raptem" 9,5 mln zł. Najwyższa pojedyncza wygrana padła w 2004 r. w Warszawie - anonimowy szczęśliwiec trafił wtedy dokładnie 20 119 858 zł.

Pożegnanie z Dużym Lotkiem

Od 9 października o tak wysokie wygrane ma być łatwiej. Totalizator Sportowy wprowadza bowiem nową loterię na miejsce Dużego Lotka. Lotto - bo tak będzie się nazywać nowa gra - będzie miała te same proste zasady co jej poprzednik, natomiast zaoferuje graczom o wiele wyższe wygrane. Gwarantowana pula na "szóstki" ma wynosić minimum 2 mln zł. Częściej mają także występować kumulacje. Cena jednego zakładu Lotto wzrośnie z 2 do 3 zł.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24