Zgadnij czy to L, V czy W

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Roubini: Rynki wschodzące mają lepsze perspektywy od rozwinietych gospodarek

Jak będzie wyglądać wychodzenie z trwającego kryzysu? Światu coraz bardziej zagraża recesja o dwóch dnach, czyli w kształcie litery "W" - uważa profesor Nouriel Roubini. Ekonomista, zwany "Doktorem Zagładą" gdyż przewidział obecny kryzys finansowy dodał, że najbardziej rozwinięte gospodarki świata jeszcze przez 3 lata będą rozwijać się poniżej swojego potencjału.

Roubini widzi lepsze perspektywy dla gospodarek rynków wschodzących - ale podkreśla, że ich wzrost w dużej mierze zależy od państw rozwiniętych.

- Jestem większym optymistą jeśli chodzi o rynki wschodzące, takie jak między innymi Chiny, Indie i Brazylia. Te kraje mają spore rezerwy i nadwyżki na rachunkach obrotów bieżących, a ich gospodarstwa domowe i systemy finansowe nie są nadmiernie zadłużone. Te gospodarki będą więc rosły w dużym tempie, jednak ich rozwój będzie ograniczony przez słabsze wyniki gospodarek rozwiniętych - powiedział Roubini.

Roubini napisał niedawno w "Financial Times", że odbicie na rynkach, które obserwujemy, może nie być trwałe i zakończyć się kolejną falą spadków.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN24