Żegluga na Kanale Sueskim bezpieczna

Najnowsze

Aktualizacja:
U.S. NavyAmerykański okręt rakietowy USS Bainbridge (CGN-25) przepływający przez Kanał Sueski

Żegluga przez Kanał Sueski nie jest zagrożona, pomimo trwających w Egipcie niepokojów społecznych - powiedział w poniedziałek agencji Reutera Neil Roberts, przedstawiciel Lloyd's Market Association. To instytucja ubezpieczając m.in. transport morski.

- Nie dostrzegamy niczego, co dałoby nam jakikolwiek szczególny powód do obaw - zapewnił Roberts. - Nie ma bezpośredniego zagrożenia dla statków i byłoby dla Egipcjan nienaturalne robić cokolwiek z Kanałem Sueskim, co zahamowałoby handel - ocenił.

Banki i szkoły mają wolne

Tymczasem szef egipskiego banku centralnego Hiszam Ramez powiedział agencji MENA, że tamtejsze banki będą zamknięte również we wtorek - trzeci dzień z rzędu. Nie wiadomo na razie, kiedy zostaną ponownie otwarte.

Nie działa też egipska giełda, zamknięte są szkoły.

Tysiące ludzi znów na placu

Tymczasem na kairskim placu Tahrir od rana zbierają się w poniedziałek tysiące ludzi - informuje Associated Press. Wielu demonstrantów spędziło tam noc, śpiąc na trawie lub w namiotach. Uczestnicy protestu wzywają do strajku generalnego i do nieposłuszeństwa obywatelskiego, mającego zmusić prezydenta Hosniego Mubaraka do odejścia.

Źródło: reuters, pap

Źródło zdjęcia głównego: U.S. Navy