Zegarek jak e-book. To eksperyment z e-papierem

Najnowsze

fashion-entertainments.comZegarek to na razie prototyp

Sony opracowała zegarek wykonany z e-papieru. Wszystko w ramach eksperymentalnego wykorzystania tego typu materiału w produkcji - pisze BBC News.

Fes Watch ma minimalistyczny i monochromatyczny projekt. Jednak nie oferuje funkcji porównywalnych ze smartfonami - zaznacza BBC. Ma jednak niezaprzeczalną zaletę - bateria wystarcza na 60 dni pracy.

Co ciekawe, zarówno tarcza zegarka jak i pasek posiadają wyświetlacz z e-papieru - technologii porównywalnej do tej stosowanej w czytnikach e-booków. Oznacza to, że zegarek może zmieniać styl pasków i tarczy.

Badanie rynku

Jak pisze "The Wall Street Journal", Sony wprowadzając produkty w tzw. technice low-key (ciemnych tonów i kolorów), chce sprawdzić popularność tego typu produktów. Ich projektowaniem ma zająć się nowy dział: Fashion Entertainments. - Ukryliśmy nazwę sony celowo, bo chcieliśmy sprawdzić rzeczywistą wartość produktu i to, czy będzie popyt na nasz pomysł - powiedziała gazecie osoba zaangażowana w projekt.

Rzeczniczka producenta zaznaczyła, że dział zajmuje się także produkcją innych prototypów z użyciem e-papieru.

BBC News zaznacza, że wadą e-papieru są jego możliwości w porównaniu z tradycyjnym wyświetlaczem ciekłokrystaliczny. Ma on zdecydowanie mniejsze możliwości. Sony nie informuje o dacie rynkowej premiery zegarka.

Autor: mn / Źródło: BBC News

Źródło zdjęcia głównego: fashion-entertainments.com