Zdjęcia i wideo w jednym miejscu. Agencja TVN współpracuje z Agencją Gazeta

Najnowsze

Aktualizacja:
x-newsX-news

Agencja TVN rozszerza swoje zasoby. Od 17 lipca użytkownicy serwisu będą mogli skorzystać z materiałów fotograficznych Agencji Gazeta. Dzięki podpisaniu umowy powstał unikalny pakiet produktów tematycznych dla mediów, zawierających najwyższej jakości materiały fotograficzne i audiowizualne dotyczące najważniejszych wydarzeń w Polsce i za granicą.

- Poszerzamy zakres działalności x-news, by spełnić oczekiwania klientów szukających jednej platformy, która może im dostarczyć komplet materiałów newsowych do publikacji. Zdjęcia Agencji Gazeta pomogą np. wydawcom serwisów internetowych ilustrować artykuły z osadzonymi materiałami wideo - powiedział Tomasz Nabakowski, dyrektor działu Agencja TVN. - Zdecydowaliśmy się na współpracę z Agencją Gazeta ze względu na jej bogate zasoby zdjęć newsowych oraz wysoką jakość i szybkość w dostarczaniu materiałów - dodał Nabakowski. Foto i wideo w jednym miejscu - Cieszymy się, że rynek nowych mediów docenia jakość zdjęć. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca będzie korzystna dla obu stron – mówi z kolei Bogusława Kotowska, dyrektor zarządzająca działem Foto w Agorze.

Porozumienie między firmami polega na wzajemnej promocji materiałów. Agencja TVN będzie pośredniczyć w sprzedaży zdjęć Agencji Gazeta, która z kolei promować będzie wśród swoich klientów materiały wideo dostępne w x-news. Cena zdjęć będzie ustalana w indywidualnych negocjacjach.

Nagradzane zdjęcie Agencja Gazeta działa od 1994 roku, a w jej archiwum znajduje się ponad 8 mln fotografii. Współpracuje z nią ok. 80 fotografów z całego kraju. Ich zdjęcia były wielokrotnie nagradzane w prestiżowych konkursach World Press Photo i Grand Press Photo. Agencja TVN uruchomiła platformę x-news rok temu. Serwis dystrybuuje materiały wideo pochodzące z zasobów stacji Grypy TVN oraz od partnerów zewnętrznych (m.in. CNN Newsource) do polskich i zagranicznych mediów oraz światowych agencji informacyjnych.

Autor: pkmtom / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: x-news