Zawieszony za Terminal 2

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Paweł Łatacz stracił stanowisko

W środę rano minister infrastruktury Cezary Grabarczyk zawiesił w pełnieniu obowiązków szefa Państwowych Portów Lotniczych Pawła Łatacza. Jak spekulują media powodem może być był brak wiary w to, że Łataczowi uda się otworzyć Terminal 2 na warszawskim lotnisku Okęcie do końca marca, kiedy musimy spełnić warunki z Schengen.

Pełnienie obowiązków Łatacza minister Grabarczyk powierzył Michałowi Marcowi, który do tej pory był dyrektorem lotniska w Łodzi. Łatacza na szefa PPL powołał były minister infrastruktury Jerzy Polaczek.

Opóźnienia w oddaniu Terminalu 2 mają już kilka miesięcy.

W październiku ub.r. PPL odstąpiło od umowy z konsorcjum Ferrovial-Budimex-Estudio Lamela na budowę Terminalu. Głównym powodem było stanowisko Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, która nie zaakceptowała rozwiązań proponowanych przez konsorcjum. Dokończeniem budowy Terminala zajmuje się kilku mniejszych podwykonawców.

Dzięki nowemu terminalowi z warszawskiego lotniska będzie mogło skorzystać 12 mln pasażerów rocznie. Powierzchnia nowego terminalu wynosi 110 tys. m kw., czyli ponad dwa razy więcej niż "starego" Terminalu 1.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24