Zarejestrujesz firmę w ciągu doby

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Minister zapowiada, że od 2012 roku będzie można zarejestrować firmę przez internet. W ciągu doby

Rejestracja firmy w ciągu jednej doby i to w dodatku przez internet... Czy to w ogóle możliwe? Tak - obiecuje minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski - ale dopiero w 2012 roku.

- Przygotowujemy projekt rejestracji spółki z o.o. w ciągu 24 godzin przez złożenie formularza przez Internet. Uczciwie mówię: 1 stycznia 2012 - powiedział Kwiatkowski TVN CNBC.

Ma to być kolejny po uruchomieniu e-sądów krok resortu w stronę dostępu przedsiębiorców do wymiaru sprawiedliwości przez internet. Krzysztof Kwiatkowski zaznacza, że uruchomione w tym roku e-sądy rozstrzygną do końca grudnia pół miliona spraw.

- Od początku tego roku uruchomiliśmy e-sąd, w którym do końca tego roku będzie rozstrzygnięte 0,5 mln spraw z 1,2 mln takich spraw, które były w tamtym roku - powiedział.

Sąd gospodarczy jak cywilny

Minister sprawiedliwości obiecuje też zniesienie odrębnej procedury sądowej dla firm przy pozostawieniu wydziałów gospodarczych i zaznacza, że nie ma powodów, by przedsiębiorcy byli ostrzej traktowani.

- Na czym polega procedura gospodarcza. Ona jest bardziej sformalizowana niż ta procedura ogólna, cywilna. Przedsiębiorca tak naprawdę był poddany ostrzejszym wymogom - powiedział dodając, że procedura ta zostanie zmieniona.

Źródło: TVN CNBC

Źródło zdjęcia głównego: TVN24