Zarabiają i pomagają innym

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Dobroczyńca Roku 2007

Rusza wielkie internetowe głosowanie w konkursie o tytuł "Dobroczyńcy Roku 2007". Od 3 do 17 marca 2008 roku na stronie www.dobroczyncaroku.pl będzie można oddawać swoje głosy na firmy, które wspierają działalność organizacji pozarządowych.

Do tegorocznej edycji Konkursu napłynęły 193 zgłoszenia firm i fundacji utworzonych przez firmy, które w roku 2007 angażowały się w działalność o charakterze społecznym. Na stronie internetowej konkursu (www.dobroczyncaroku.pl) znajduje się lista firm – półfinalistów konkursu, wybranych przez grono niezależnych ekspertów, spośród wszystkich zgłoszonych do tytułu przedsiębiorstw.

Pod głosowanie internautów poddane zostaną nominacje przedsiębiorstw w kategorii „Współpraca firmy z organizacją pozarządową”. Głosowanie odbywać się będzie w dwóch podkategorich: firmy duże oraz firmy średnie/małe. Internauci wybiorą zatem dwóch laureatów.

Zdecydują eksperci Równolegle do głosowania w internecie, zgłoszenia półfinalistów zostaną poddane ocenie kapituły konkursu, która wyłoni pozostałych laureatów tegorocznej edycji.

W kapitule konkursu zasiadają: Henryka Bochniarz (prezydent PKPP Lewiatan), Marek Goliszewski (prezes Business Centre Club), Jerzy Karwelis, (dyrektor Wydawniczy „Forbes"), Jerzy Koźmiński (prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności), Maciej Kwiatkowski (prezes Zarządu OPERA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA) i Zbigniew Niemczycki (wiceprezes Polskiej Rady Biznesu).

Laureatów konkursu poznamy w maju podczas uroczystej Gali Finałowej.

Nagroda za czynienie dobra Konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku 2007” organizowany jest przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Jego celem jest nagradzanie firm, które prowadząc działalność rynkową jednocześnie wspierają organizacje pozarządowe w rozwiązywaniu ważnych problemów społecznych i angażują się w działania na rzecz społeczności lokalnych. Od 1997 roku kapituła konkursu nadała tytuły "Dobroczyńca Roku" 117 firmom i fundacjom utworzonym przez firmy. Ponad 40 różnych instytucji przyłączyło się do koalicji na rzecz organizacji konkursu.

W tym roku wśród patronów medialnych konkursu są portal tvn24.pl i telewizja TVN CNBC Biznes.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24