Zapłacimy mniej za komórki

Najnowsze

TVN24Anna Streżyńska: rozmowy przez komórkę tańsze, internet bez zmian

Nowy rok - nowe taryfy usług telekomunikacyjnych. Będziemy płacić mniej za rozmowy przez komórkę, możemy jednak zapomnieć o tańszym internecie - podaje "Parkiet", a znawcy branży dodają: telekomunikacja ma podźwignąć borykającą się z kryzysem gospodarkę.

- Teraz nowoczesna telekomunikacja będzie wyciągać z marazmu resztę gospodarki - zapowiada na łamach "Parkietu" prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska i mówi o celach jakie UKE stawia sobie w 2009 roku: - Nadal będziemy dążyli do obniżenia MTR (cena jaką sieci komórkowe płacą sobie nawzajem za połączenia między swymi abonentami).

Co się z tym wiąże, w styczniu stawki rozliczeń w Polkomtelu, PTK Centertelu i PTC spadną do 21 groszy, a w lipcu do 16 groszy za minutę. Klienci telefonii komórkowej powinni odczuć zmiany taryf wyraźnie - tłumaczą eksperci.

Internet szybszy, koszt ten sam

- Co do cen internetu, to jesteśmy w czołówce tanich krajów, choć na tle zarobków przeciętnego Polaka wydają się one nadal wysokie - tłumaczy prezes UKE i dodaje, że nie będzie dążyć do obniżenia stawek za dostęp do sieci.

Zapowiada jednak starania o podwyższenie przepustowości sieci i poprawę jakości usług. - Będziemy prosić wojsko o nowe częstotliwości około 10-11 GHz - zdradza Streżyńska.

Źródło: Parkiet

Źródło zdjęcia głównego: TVN24