Zakupy z robotem. To już nie jest science fiction

Najnowsze

mat. promocyjneW Orchard Supply Hardware w zakupach pomoże robot

W sklepie Orchard Supply Hardware (sprzęt ogrodniczy, narzędzia itp.) w kalifornijskim San Jose klientom pomagają w zakupach ... roboty. Tę usługę, tylko na pozór wyglądającą na science fiction, opisuje we wtorek agencja Associated Press.

Cztery roboty - białe kolumny z dwoma dużymi ekranami - poruszają się na kołach. Każdy jest wyposażony w kamerę 3D i oprogramowanie umożliwiające identyfikację przedmiotów. Dostęp do bazy danych umożliwia robotom sprawdzenie dostępności towarów.

"Panie robocie, potrzebuję tego więcej"

Klient może przyjść do sklepu z jakąś śrubką i powiedzieć: "Panie robocie, potrzebuję tego więcej". Jeśli takie śruby są dostępne, robot poinformuje o tym, a następnie zaprowadzi klienta do właściwej półki - mówi Kyle Nel, dyrektor laboratorium innowacji firmy Lowe's Companies Inc., do której należą sklepy Orchard Supply Hardware. Roboty rozpoznają język angielski i hiszpański. Inną możliwością interakcji z robotem jest wykorzystanie jego ekranu, na którym klient sam może zapoznać się z ofertą sklepu, obejrzeć towary, zapoznać się z cenami itp. Prace nad sklepowymi robotami firma Lowe's rozpoczęła niespełna rok temu wspólnie z firmą technologiczną Fellow Robots z Doliny Krzemowej. Kosztów projektu nie ujawniono.

Autor: pp / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: mat. promocyjne