Zakupy przenoszą się do internetu

Najnowsze

Aktualizacja:
sxc.huW sieci najczęściej kupujemy artykuły elektroniczne

Przed świętami e-sklepy są zasypywane zamówieniami. Firmy handlujące w sieci notują nawet trzykrotny wzrost obrotów. A to dopiero początek świątecznej gorączki zakupów. W tym roku przez internet zrobi je 30 proc. Polaków - szacuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Jest to dwukrotnie więcej niż w zeszłym roku. Wirtualne sklepy notują ogromny wzrost obrotów, gdy tradycyjne sklepy dopiero zmieniają tryb pracy na świąteczny.

Czas największych zakupów jednak dopiero przed nami – zwyczajowo przypada na koniec pierwszego tygodnia grudnia. – Spodziewamy się, że w grudniu nastąpi jeszcze przynajmniej 50-proc. wzrost sprzedaży w kategorii zabawek, ubranek dla dzieci oraz kosmetyków i perfum – mówi gazecie Tomasz Sypuła z Agito.pl.

Co kupujemy najczęściej?

Najwięcej kupujemy w internecie artykułów elektronicznych. Telefony, aparaty fotograficzne, nawigacje satelitarne, dyski zewnętrzne to idealne prezenty pod choinkę. Ale dużym wzięciem cieszą się również golarki, lokówki i inne urządzenia pielęgnacyjne.

Jedną z przyczyn rosnącej popularności wirtualnych zakupów jest niechęć klientów do przedświątecznego zgiełku i tłoku w galeriach handlowych. Zamiast stać w kolejkach i korkach lepiej kliknąć parę razy w myszą.

Zakupy w sieci stanowią obecnie 5 proc. całego handlu. W 2015 roku ma to być już dwa razy więcej - przewiduje "Dziennik Gazeta Prawna".

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu