Zakochani w... walentynkach

Najnowsze

sxc.huKartki, maskotki, bielizna i słodycze z motywami serc to najpopularniejsze prezenty z okazji walentynek

"Kocham Cię" na misiu, na skarpetach, na wszechobecnych kartkach, a nawet na szczoteczce do zębów. "Kocham cię" czyni cuda - i nie chodzi tu o relacje międzyludzkie. Ten cud zauważają handlowcy, liczący zyski z coraz popularniejszego w Polsce dnia zakochanych.

Największym "wzięciem" wśród kupujących walentynkowe prezenty cieszą się kartki z melodyjkami, różnej wielkości serca, obowiązkowo czerwone, poduszki w tym kształcie z nadrukiem romantycznego wyznania, serduszka-lizaki. Dobrze sprzedają się także szkatułki na biżuterię dla dziewcząt, a dla chłopców bokserki z dowcipnymi rysunkami.

Majtki w serca

- Dobry prezent to wydatek 50-70 złotych - mówi pani Ewelina ze stoiska z pamiątkami Domu Handlowego "Tęcza" z Kielcach.

Zainteresowaniem kupujących prezenty walentynkowe cieszy się także bielizna, m.in. halki w serduszka, czerwone gorsety czy koronkowe majteczki, oraz maskotki, misie, ramki na zdjęcia, kubeczki z napisem "Kocham Cię", lizaki w kształcie serca lub misia z miłosnym wyznaniem, a także biżuteria.

U relikwi świętego Walentego

W Chełmnie (woj. kujawsko-pomorskim) - mieście, które posiada najbardziej znane w kraju relikwie św. Walentego i reklamuje się jako "miasto zakochanych" - przebojem są wypieki dla zakochanych.

Tylko 14 lutego można kupić ciastka i bułki w kształcie serca, z dodatkiem lubczyku, uchodzącego za afrodyzjak. Goście walentynkowych imprez będą mogli nabyć także okolicznościowe pamiątki, m.in.: koszulki z nadrukiem, długopisy z sercem, breloczki i kubki w kształcie serca. Nowością są także figurki - zakochane anioły.

Większość olsztyńskich sklepów z okazji walentynek przygotowała specjalne stoiska z upominkami dla zakochanych. Znalazły się na nich m.in. gotowe bukiety żywych kwiatów opatrzone czerwonym serduszkiem oraz pluszowe misie z dedykacją "I love you".

Bon na miłość

W Łodzi walentynkowym hitem 2010 roku są wprowadzone przez Centrum Handlowe Manufaktura karty podarunkowe. To propozycja skierowana do tych, którzy mają problemy z kupnem prezentu. Kartę można zasilić kwotą od 20 zł wzwyż. Osoba, która otrzyma ją w prezencie, sama będzie mogła wybrać najodpowiedniejszy dla siebie podarunek. Każdy, kto decyduje się na kupno karty, otrzyma dodatkowo kupon, na którym może napisać życzenia dla ukochanej osoby.

Pary fundują sobie miłosne tatuaże w ukrytych miejscach albo też tatuują sobie symboliczne obrączki, imiona partnerów lub walentynkowe wzory, których wybór jest naprawdę duży. właściciel jednego z radomskich studiów tatuaży

W Lublinie święto zakochanych postanowiono wykorzystać do promocji motoryzacji. Na "Motowalentynki" zaprasza w sobotę i niedzielę Galeria Olimp. W programie imprezy zapowiedziano m.in. konkurs na najładniejsze zdjęcie pary zakochanych na motocyklu i konkurs na modelki, które będą promować lubelskich zawodników startujących w wyścigach motocyklowych.

Malunek na dłużej

Coraz bardziej popularnym prezentem z okazji Walentynek staje się tatuaż. W Radomiu gabinety wykonujące tego rodzaju usługi przed świętem zakochanych mają mnóstwo pracy.

- Pary fundują sobie miłosne tatuaże w ukrytych miejscach albo też tatuują sobie symboliczne obrączki, imiona partnerów lub walentynkowe wzory, których wybór jest naprawdę duży - powiedział właściciel jednego z radomskich studiów tatuaży.

W Rzeszowie dużym zainteresowaniem cieszą się kwiaty, a - według miejscowych sprzedawców - osoby kupujące drobiazgi swoim bliskim z okazji tego święta sięgają często także po kosmetyki. Handlowcy zauważają również, że pluszaki, kubki, serca i słodycze są popularne szczególnie wśród młodzieży. Natomiast wśród klientów nieco starszych zdarzają się prezenty takie jak bielizna, droższe kosmetyki oraz biżuteria.

Kardio-czekoladki i oscypki

W pijalniach czekolady popularnej sieci mieszczących się w kilku śląskich centrach handlowych przebojem przed 14 lutego są zestawy czekoladek w kształcie serc m.in. z pralinkami z nadzieniem orzechowym. Z indywidualnie dobieranych smaków klienci przed walentynkami najchętniej wybierają trufle o smaku szampańskim, rumowym lub z płatkami migdałowymi.

Nowością walentynkową na Podhalu mają być w tym roku oscypki w kształcie serca. Wędzone serki walentynkowe robione są specjalnie na święto zakochanych. - Zamówień na takie specjalne oscypki mam bardzo dużo, nawet nie wszystkie zdążymy zrealizować - powiedział jeden z wytwórców oscypków z Podhala.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu