Najnowsze

Zmiany w zakazie lotów. Jest decyzja w sprawie Francji

Najnowsze

Autor:
dap
Źródło:
PAP
Jak podejmowane są decyzje o zakazie lotów? Tłumaczy Marcin HorałaTVN24
wideo 2/3
TVN24Jak podejmowane są decyzje o zakazie lotów? Tłumaczy Marcin Horała

Francja wprowadziła rozwiązania gwarantujące, że do samolotów będą wpuszczane wyłącznie osoby z ujemnym wynikiem testu na koronawirusa, w związku z tym zakaz połączeń lotniczych z tego kraju został zniesiony - wynika z informacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Listę krajów, z których wykonywanie pasażerskich połączeń lotniczych jest zakazane, wskazuje obowiązujące od 16 września rozporządzenie Rady Ministrów.

Zawiera ono jednocześnie zastrzeżenie, że zakazu nie stosuje się m.in. do lotów z państw, "które notyfikowały Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład statku powietrznego będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie, wobec których wykonano z wynikiem negatywnym test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2".

Zgodnie z tym samym rozporządzeniem wykaz państw, które notyfikowały takie rozwiązania ogłasza Minister Spraw Zagranicznych. W specjalnym obwieszczeniu minister wskazał Francję, jako państwo, które notyfikowało wprowadzenie przewidzianych rozporządzeniem rozwiązań. Oznacza to, że zakaz połączeń lotniczych z Francją nie obowiązuje.

Bez Francji lista obejmuje 29 państw: Belize, Bośnię i Hercegowinę, Czarnogórę, Brazylię, Bahrajn, Hiszpanię, Izrael, Katar, Kuwejt, Libię, Argentynę, Chile, Gwatemalę, Honduras, Irak, Kolumbię, Kostarykę, Liban, Malediwy, Mołdawię, Namibię, Panamę, Paragwaj, Peru, Surinam, Wyspy Zielonego Przylądka, USA, Boliwię i Bahamy.

Autor:dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock