Zablokują drogę, zatrzymają ciężarówki

Najnowsze

Aktualizacja:

Blokadę drogi w Augustowie zapowiadają jego mieszkańcy. Nie przepuszczą TIR-ów dopóki nie zapadną satysfakcjonujące ich decyzje w sprawie obwodnicy.

Blokada ma rozpocząć się 30 lipca w południe. Augustowianie obiecują, że samochody osobowe i autobusy będą przepuszczane - nie przejadą tylko samochody ciężarowe. - Blokada trwać będzie do czasu podjęcia jednoznacznych, satysfakcjonujących nas decyzji. Żądamy realizacji obwodnicy Augustowa zgodnie z przyjętym harmonogramem prac - mówią mieszkańcy.

Pomysłodawcy zablokowania drogi chcą w ten sposób zaprotestować przeciwko planom Komisji Europejskiej, która zapowiada wstrzymanie budowy obwodnicy przebiegającej w części przez Dolinę Rospudy. Mieszkańcy miasta domagają się rozpoczęcia prac zgodnie z harmonogramem, czyli 1 sierpnia.

Oprócz blokady drogi augustowianie zapowiadają utworzenie patroli obywatelskich. Mają one zapobiec rozbiciu przez ekologów kolejnego obozu w Dolinie Rospudy, co członkowie organizacji działających na rzecz ochrony środowiska zapowiadali. Do patroli zgłosiło się już kilkadziesiąt osób.

Źródło: PAP, APTN