Za MySpace chcą "więcej niż 100 mln dolarów"

Najnowsze

Aktualizacja:
MySpaceKupili za 580 milionów dolarów, sprzedadzą za 1/5 tej ceny

Należący do Rupperta Murdocha koncern News Corp do końca tego tygodnia czeka na oferty w sprawie kupna portalu społecznościowego Myspace. Według Reutera, koncern spodziewa się uzyskać więcej niż sto milionów dolarów i ma co najmniej pięciu chętnych do kupna.

MySpace to jeden z pionierów wśród portali społecznościowych w internecie. Działa od 2003 roku, dwa lata po stworzeniu został kupiony przez magnata mediów Rupperta Murdocha za 580 milionów dolarów. Jednak około roku 2007 pozycja portalu znacznie zmalała, a pierwsze skrzypce w internetowych społecznościach zaczęła grać konkurencja z Facebookiem i Twitterem na czele.

Na początku tego roku MySpace ogłosił radykalne cięcia zatrudnienia, pojawiły się też nieoficjalne informacje o planach jego sprzedaży. Teraz transakcja zbliża się do finału.

Jako chętnych do kupna portalu nieoficjalnie wymieniane są fundusze private equity THL Partners, Redscout Ventures i Criterion Capital (właściciele społecznościowego portalu Bebo). Także inni kontrahenci, w tym chiński holding Tencent Internet oraz współzałożyciel MySpace Chris De Wolfe, mieli badać księgi firmy.

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: MySpace