Za miesiąc startuje Religia.tv


Religia.tv - tak będzie nazywał się nowy religijny kanał Grupy ITI. Dziś zaprezentowane zostało też logo kanału - jest nim ryba, czyli pierwszy znak, jakim posługiwali się chrześcijanie.

- Słowo „religia” obejmuje w najszerszy możliwy sposób to wszystko, co chcemy zaprezentować na antenie - mówi ks. Kazimierz Sowa, dyrektor kanału religia.tv. Według ks. Sowy jest to słowo uniwersalne. - Opisuje nie tylko konkretne przejawy życia duchowego człowieka, ale też samo zjawisko - mówi dyrektor kanału, który już wkrótce ma zacząć nadawanie.

Również znak ryby w logotypie został użyty nieprzypadkowo. - Ryba to znak uniwersalny, który jest symbolem chrześcijan i dialogu ekumenicznego. Znak, który towarzyszył chrześcijanom, zanim krzyż został uznany za znak rozpoznawczy świata chrześcijańskiego - tłumaczy ksiądz Sowa. Choć - jak mówi - w kanale religia.tv, będą pojawiać się również filmy i programy poświęcone innym religiom świata, wartości kultury chrześcijańskiej będą w największym stopniu prezentowane w ofercie programowej nowego kanału. - Są nam najbliższe - podsumowuje jego dyrektor.

Kanał ma wystartować na przełomie września i października - kiedy tylko nadawca uzyska koncesję z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Religia.tv dostępna będzie wyłącznie w ofercie telewizji nowej generacji n, w pakiecie ”informacja i rozrywka”. Pakiet ten dostępny jest bezpłatnie dla wszystkich klientów platformy.

Źródło: ITI Group

Pozostałe wiadomości