Za internet płacimy 75 proc. ceny...

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN24Polscy internauci płacą za sieć o 1/4 mniej niż przed rokiem

W ciągu roku ceny dostępu do Internetu spadły o jedną czwartą – wyliczyła „Rzeczpospolita”. Dzięki temu w kieszeniach Polaków pozostanie około 200 mln zł rocznie, a samych internautów w kraju jest więcej o kilkaset tysięcy.

Jak wynika z badań firmy SMG/KRC, z sieci korzysta już 45 procent Polaków powyżej 15. roku życia.

Kablówki i komórki

Z operatorami telekomunikacyjnymi coraz skuteczniej konkurują operatorzy telewizji kablowej i sieci komórkowe, którzy razem mają już ponad 2 mln klientów internetowych usług.

W ubiegłym roku liczba abonentów tych usług wzrosła o 30 – 40 proc., a obecnie płaci za nie ok. 5 mln Polaków.

Więcej o polskich internautach przeczytasz tutaj

Razem - taniej

Jak stwierdza gazeta, na razie obniżanie cen operatorom się opłaca. – Nasze przychody rosną, ponieważ mamy coraz więcej klientów. Poza tym łączymy usługi telekomunikacyjne w pakiety, więc chociaż na każdej usłudze zarabiamy trochę mniej, to statystyczny abonent przynosi nam coraz wyższe przychody – powiedział "Rz" Simon Boyd, szef UPC Polska, drugiego co do wielkości dostawcy Internetu w Polsce.

Analitycy przestrzegają jednak, że nie ma już co liczyć na równie wysokie obniżki jak w ubiegłych latach. Ceny podstawowych usług internetowych zatrzymały się na poziomie 30–35 zł miesięcznie i trudno się spodziewać kolejnych spadków.

O przyszłości internetu przeczytasz tutaj

Źródło: Rzeczpospolita

Źródło zdjęcia głównego: TVN24