Za granicą nie posurfujesz przez komórkę

Najnowsze

Aktualizacja:
tvn24/sxc.huUnia chroni nasze portfele

Od 1 marca unijni użytkownicy telefonów komórkowych mają z góry nałożone limity na używanie internetu w innych krajach UE. Wszystko w trosce o wysokość ich rachunków, Aby posurfować za więcej niż 50 euro trzeba będzie powiadomić o tym operatora.

Nowe przepisy będą chronić konsumentów przed przyprawiającymi o ból głowy rachunkami za telefon dzięki wprowadzeniu mechanizmu odcinającego w momencie, gdy rachunek osiągnie kwotę 50 euro, chyba że konsument wybierze wyższy limit limit 50 euro

Świadomy pobór

Według nowych przepisów, już po wykorzystaniu 80 proc. limitu 50 euro, właściciel telefonu otrzyma wiadomość tekstową z ostrzeżeniem, że niebawem nie będzie mógł więcej surfować. Konsumenci mogą oczywiście zwrócić się do operatorów o podwyższenie im limitu lub nawet wyłączenie mechanizmu ochronnego. Ci, którzy tego nie zrobią, domyślnie zostaną nim objęci. - To kolejny użyteczny krok, by zbudować zaufanie konsumentów, by podczas podróży zagranicznych ludzie i biznesmeni wykorzystywali potencjał internetu - tłumaczyła komisarz ds. społeczeństwa informacyjnego i agendy cyfrowej Neellie Kroes, wcześniej komisarz ds. konkurencji.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24/sxc.hu