Z siedmiu firm stworzą dwie?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24PGNiG rozważa różne opcje restrukturyzacji grupy

Z siedmiu firm zależnych zajmujących się poszukiwaniem oraz wydobywaniem ropy i gazu, PGNiG chce stworzyć dwa podmioty - dowiedział się "Parkiet".

Jak pisze "Parkiet", Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa przygotowuje różne koncepcje konsolidacji spółek zależnych i restrukturyzacji całej grupy. Z informacji gazety wynika, że rozważa się m.in. połączenie siedmiu firm (które w ubiegłym roku osiągnęły z wydobycia ropy i gazu 1,7 mld zł przychodów i 101 mln zł zł zysku netto) w dwa podmioty.

Kierownictwo PGNiG przymierza się też do wyprzedaży zbędnego majątku. Grupę mogłaby opuścić np. Geovita, firma posiadająca sieć 11 ośrodków wypoczynkowych oraz Gazobudowa, zajmująca się budową gazociągów przesyłowych - czytamy w "Parkiecie".

Jak szacowano na początku czerwca, PGNiG może sprzedać w tym roku o 800 mln metrów sześciennych gazu mniej niż w poprzednich dwunastu miesiącach - to efekt kryzysu. W zeszłym roku PGNiG sprzedała 14,8 mld m sześc. gazu. W tym szacuje, że odbiorców znajdzie jedynie 14 mld sześc.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24