Z ministerstwa do BCC

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Stanisław Gomułka, główny ekonomista BCC

Były wiceminister finansów profesor Stanisław Gomułka został w poniedziałek głównym ekonomistą Business Centre Club - poinformowała organizacja przedsiębiorców w komunikacie. W połowie kwietnia Gomułka zrezygnował z funkcji wiceministra finansów.

W BCC Gomułka będzie koordynował pracę ponad 40 ekspertów w dziedzinach: polityki gospodarczej, prawa, podatków, ubezpieczeń społecznych, regulacji dotyczących rynków kapitałowych oraz szkolnictwa wyższego.

Jako powód swojego odejścia z resortu podał niedostateczną determinację premiera Donalda Tuska do przeprowadzenia reformy finansów publicznych oraz brak publicznej debaty na ten temat. Nieoficjalnie mówi się, że powodem odejścia był konflikt między Gomułką, a ministrem finansów Jackiem Rostowski, któremu nie podobała się zbytnia "otwartość w stosunku do mediów" jego przełożonego. CZYTAJ WIĘCEJ

Stanisław Gomułka jest profesorem London School of Economics; wcześniej był wykładowcą europejskich i amerykańskich uniwersytetów (Stanford, Harvard, Columbia) oraz konsultantem instytucji międzynarodowych (Międzynarodowego Funduszu Walutowego, OECD, Komisji Europejskiej).

Jest specjalistą w dziedzinie makroekonomii i teorii wzrostu gospodarczego. W latach transformacji ustrojowej był doradcą prof. Leszka Balcerowicza. Negocjował też z Klubem Paryskim i Klubem Londyńskim plan redukcji polskiego długu.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24