Najnowsze

Z Krakowa odlecisz za grosze. Ryanair uruchomi dodatkowe połączenia

Najnowsze

tvn24Irlandzka tania linia lotnicza Ryanair ogłosiła w środę rozkład lotów ze swojej bazy na lotnisku Kraków Airport w przyszłorocznym sezonie letnim

Irlandzka tania linia lotnicza Ryanair ogłosiła w środę rozkład lotów ze swojej bazy na lotnisku Kraków Airport w przyszłorocznym sezonie letnim. Znalazło się w nim 28 połączeń z europejskimi miastami. Zwiększy się częstotliwość lotów na czterech trasach.

Jak poinformowała dziennikarzy w środę przedstawicielka irlandzkiego przewoźnika Klaudia Kałążna, we wchodzącym pod koniec miesiąca w życie rozkładzie zimowym będą 22 połączenia. Przewoźnik tradycyjnie na zimę zawiesza typowo wakacyjne kierunki, takie jak m.in.: Majorka i Malta czy Madryt.

Z Krakowa na wyspy

Połączenia te mają wrócić wraz z rozpoczęciem przyszłorocznego sezonu letniego. Wtedy też Ryanair zwiększy częstotliwość lotów na czterech trasach: do Dublina (z 7 do 9 tygodniowo), Eindhoven (z 2 do 3 tygodniowo), Liverpoolu (z 2 do 3 tygodniowo) i Londynu (z 14 do 16 tygodniowo). - To wszystko zapewni nam 1,7 mln pasażerów rocznie na krakowskim lotnisku - zaznaczyła Kałążna.

W sumie przewoźnik będzie wykonywał 108 lotów tygodniowo z krakowskiej bazy, w której na stałe stacjonują jego dwa samoloty.

W kraju też

Według Kałążnej Ryanair zdecydował się na utrzymanie w zimie krajowego połączenia między Krakowem i Gdańskiem. Od początku grudnia rejsy na tej trasie będą odbywać się dwa razy w tygodniu, w czwartki i niedziele.

- Połączenie to zostało bardzo dobrze przyjęte przez pasażerów, dlatego pozostanie też na zimę z przeznaczeniem dla podróżujących w celach turystycznych. Cały czas pracujemy nad tym, żeby przyzwyczaić Polaków do latania po kraju - oceniła.

Według niej w przyszłym roku możliwe jest zwiększenie liczby połączeń krajowych realizowanych przez Ryanair. Linia analizuje opłacalność lotów pomiędzy najbardziej oddalonymi od siebie polskimi lotniskami.

W Polsce Ryanair dysponuje obecnie dwoma bazami w Krakowie i Wrocławiu, a pod koniec tego miesiąca zaczną działać bazy na lotniskach w Modlinie i Gdańsku. W sumie obsługuje 11 polskich lotnisk, z których wykonuje ponad 120 połączeń.

Autor: //gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24