Z "Kawy czy herbaty" na fotel dyrektora

Najnowsze

Aktualizacja:

Decyzją Zarządu TVP S.A. Iwona Schymalla została 20 lipca br. dyrektorem telewizyjnej Jedynki - poinformowało biuro prasowe TVP. Z informacji serwisu press.pl wynika, że nowa szefowa spotkała się już z ekipą TVP1.

W poniedziałek przed południem nowa szefowa prowadziła kolegium z pracownikami Programu Pierwszego TVP. - Usłyszeliśmy, że rewolucji w redakcji nie będzie - mówi anonimowo "Pressowi" jeden z pracowników stacji.

16 lat w TVP

Iwona Schymalla jest zawodowo związana z Telewizją Polską od lutego 1993 roku. Uważana jest za jedną z jej "twarzy". Zaczynała w Telewizji Edukacyjnej - Redakcji Społecznej od przygotowywania reportaży poświęconych problemom młodzieży. Od 1994 roku, jako współautorka i prowadząca, tworzyła - wtedy będący w Polsce nowością - program telewizji śniadaniowej "Kawa czy herbata", z którym jest związana do dziś.

Od lat 90. współtworzy programy Redakcji Katolickiej "Między niebem a ziemią". Była gospodynią studia kolejnych pielgrzymek papieskich, począwszy od 1997 roku, a także autorką relacji ze znaczących premier filmowych, m.in. "Ogniem i mieczem", "Pianista" i "Katyń".

Dla TVP1 Schymalla przygotowywała też autorskie programy: "Profesjonaliści", opowiadający o relacji mistrz-uczeń oraz, wraz z Krystyną Bochenek, "Od A do Zdrowie".

Nagrodzona przez widzów

Jest laureatką Wiktorów. Pierwszego od Publiczności otrzymała w 1997 roku. Druga statuetkę, dla najlepszej prezenterki telewizyjnej, dostała dwa lata później.

Schymalla jest absolwentką Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie jest słuchaczką studiów podyplomowych (produkcja telewizyjna i filmowa) w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Źródło: PAP, Press