Z inwestycjami czekamy na lepsze czasy

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Na zakup jednostek TFI wydaliśmy w lutym 2,3 mld zł

Polacy wydali w lutym na zakup jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych zaledwie 2,3 mld zł, o połowę mniej niż w styczniu, który był dotychczas najsłabszym miesiącem. Jednocześnie wycofaliśmy z funduszy 3,3 mld zł, czyli o 30 proc. mniej niż miesiąc wcześniej - podaje ośrodek badawczy Analizy Online. To rekord. Jeszcze nigdy nasze zakupy ale tez umorzenia jednostek TFI nie były tak mizerne.

- Obie wartości osiągnęły poziom najniższy od listopada 2006 roku czyli od momentu, w którym Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami zaczęła gromadzić dane o nabyciach i umorzeniach funduszy inwestycyjnych - wynika z raportu Analiz Online oraz Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami.

Różnica sprzedaży i umorzeń wyniosła minus 1,05 mld zł - napisano w raporcie. To było zgodne z dotychczasowym trendem. Jednak nastąpiła jedna drobna, ale niewykluczone, że istotna zmiana. Dodatnie saldo sprzedaży i umorzeń, wynoszące 27 mln zł, zanotowały w lutym fundusze gotówkowe i pieniężne.

- Choć to niewielka kwota, to warto odnotować, że to pierwszy dodatni bilans w tej grupie od 6 miesięcy - napisano.

Od początku roku wartość wpłat do funduszy wyniosła 6,8 mld zł, a wypłaconych zostało 8,1 mld zł. Saldo sprzedaży i umorzeń wynosi minus 1,4 mld zł.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24