Yahoo! znów zwalnia pracowników

Najnowsze

Aktualizacja:

Firma internetowa Yahoo Inc. ogłosiła, że w najbliższym czasie zwolni 600 pracowników. Zwolnienia mają poprawić jej sytuację finansową. Wciąż spadają przychody firmy, a kurs jej akcji w ciągu dwóch lat spadł o połowę.

To czwarta fala zwolnień w Yahoo w ciągu ostatnich trzech lat. Firma, najbardziej znana ze swego portalu internetowego i wyszukiwarki, przegrywa walkę konkurencyjną z Google i z serwisami społecznościowymi.

Dochody Yahoo wzrosły w br. o mniej niż 2 proc., podczas gdy dyrektor generalna Carlo Bartz obiecała zwiększyć zysk operacyjny firmy do roku 2013 aż o 24 proc.

Analitycy rynku podkreślają, że chociaż decyzja jest bez wątpienia konieczna, to jej ogłoszenie w okresie przedświątecznym było najgorszym z możliwych posunięć. - Nie sądzę aby przysporzyło to im jakiejkolwiek popularności - powiedział analityk Yun Kim.

Zapowiedziane zwolnienia, które dotkną ok. 4 proc. pracowników, nie spowodowały jednak wzrostu kursu akcji Yahoo. Spada on nieprzerwanie od czasu odrzucenia w 2008 r. przez firmę oferty przejęcia przez Microsoft Corp., który oferował wówczas sumę 47,5 mld dolarów, czyli ok. 33 dol. za jedną akcję. Obecnie kurs ten wynosi 16,63 dol.

Yahoo zatrudnia obecnie 14 100 pracowników w porównaniu z 15 200 we wrześniu 2008 r.

Natomiast przychody najgroźniejszego konkurenta Yahoo - Google Inc. wzrosły w ciągu 9 miesięcy br. o 23 proc. do prawie 21 mld dol.

Źródło: PAP, tvn24.pl