Yahoo sięga po blogerów. Tumblr za ponad miliard

TVN24 Biznes


To już właściwie pewne, choć nie ogłoszone jeszcze oficjalnie. Yahoo kupuje blogową platformę Tumblr. Cena? 1,1 mld dolarów.

Zarząd Yahoo zaakceptował umowę o zakupie za 1,1 mld dolarów Tumblr - donosi nieoficjalnie CNN. Wcześniej informował też o tym "The Wall Street Journal". Od kilku dni krążyły plotki, że prezes Yahoo Marissa Mayer spotkała się na rozmowy z szefem Tumblr Davidem Karpem. Oczekuje się, że jeszcze w poniedziałek Yahoo oficjalnie poinformuje o zakupie.

Transakcja to duże osiągnięcie Mayer, która stanęła na czele Yahoo latem ub.r. Przejęcie Tumblr pozwoli koncernowi lepiej dotrzeć do młodych, aktywnych internautów. Tumblr to platforma blogowa. Ma ponad 108 mln blogów, na których codziennie pojawia się 90 mln wpisów. Tumblr jest więc bardzo modnym miejscem w sieci. Szczególnie w USA.

Wizerunek, nie kasa

Dla Yahoo jest to więc inwestycja bardziej w wizerunek, niż biznesowa konieczność. Kwota 1,1 mld dolarów to więcej niż Facebook zapłacił za Instagram. Tumblr, tak jak Instragram, jest dobrze odbieraną marką, ale na pewno nie kurą znoszącą złote jaja. W ubiegłym roku zarobił zaledwie 13 mln dolarów.

Yahoo zadeklarowało już, że nie zamierza połykać Tumblr. Serwis ma funkcjonować dokładnie na tych samych zasadach i przynajmniej oficjalnie dalej zarządzać nim będzie założyciel, David Karp. 26-letni Karp na interesie z Yahoo zarobi na czysto 220 mln dolarów (posiadał 1/5 udziałów w Tumblr).

Autor: //gak/k / Źródło: CNN, komputerswiat.pl