Yahoo! nie dla Microsoftu?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Yahoo! już niedługo może być własnością Microsoftu

- Ponad 44 mld dolarów może nie wystarczyć Microsoftowi na kupno spółki Yahoo!. Jej zarząd uważa, że suma oferowana przez firmę Gatesa za przejęcie internetowego koncernu to za mało - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Taką informację podał sobotni "The Wall Street Journal", powołując się na dobrze poinformowane źródła. Propozycję zakupu spółki, będącej właścicielem jednej z najpopularniejszych na świecie wyszukiwarek internetowych, Microsoft złożył 1 lutego. Zawierała premię w wysokości ponad 60 proc. w porównaniu z wycenami giełdowymi. Oznacza to, że w przypadku sprzedaży spółki, dotychczasowi udziałowcy Yahoo! mogliby dostać 31 dolarów za akcję.

Tymczasem informatorzy "WSJ" mówią, że zarząd Yahoo! chce uzyskać przynajmniej 40 dolarów. Spółka nie wydała jednak żadnego oświadczenia w tej sprawie. W ostatni piątek sesję na nowojorskiej giełdzie spółka Yahoo! zakończyła z ceną 29,2 dolara za akcję.

Szef Yahoo! Jerry Yang zapewnił w zeszłym tygodniu swoich pracowników, że szuka innych możliwości, niż przejęcie firmy przez Microsoft. Decyzję jednak musi podjąć szybko, bowiem Yahoo! coraz szybciej traci dystans do swojego największego konkurenta - Google. Jak wynika z danych comScore World Metrix, w grudniu 2007 r. do Google'a należało ponad 62 proc. światowego rynku wyszukiwarek internetowych, do Yahoo! już tylko 12,8 proc.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Źródło zdjęcia głównego: TVN24