Wyrok na ministra pod koniec czerwca

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Cezary Grabarczyk na cenzurowanym premiera

Pod koniec czerwca premier Donald Tusk będzie rozmawiał z ministrem infrastruktury Cezarym Grabarczykiem o finansowaniu dwóch kluczowych odcinków autostrady A2. Po tej rozmowie - jak wynika ze słów szefa rządu - będzie wiadomo, czy Grabarczyk pozostanie na stanowisku.

Pod koniec maja Donald Tusk zapowiedział, że jeśli Cezary Grabarczyk nie rozstrzygnie kwestii finansowania i rozpoczęcia robót na dwóch kluczowych odcinkach autostrady A2, będzie musiał pożegnać się ze stanowiskiem szefa resortu infrastruktury.

We wtorek powiedział jednak, iż ma nadzieje, że taki scenariusz się nie spełni. - Wygląda na to, że finansowanie tych odcinków autostrad, o których mówiliśmy, chyba jest dopięte. Umówiliśmy się na koniec czerwca i chcę dotrzymać tej daty - podkreślił Tusk. Jak dodał, "wtedy na pewno będzie wiadomo, czy to Grabarczyk buduje autostrady, które umiał sfinansować, czy ktoś inny". - Ale myślę, że Grabarczyk - powiedział pełen wiary w swojego ministra.

Szef resortu infrastruktury zapewniał, że wszystkie zadania związane z budową i finansowaniem kluczowych odcinków autostrady A2, jakie postawił przed nim premier, uda się wykonać.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24